ışıklı asma tavan
Işıklı Asma Tavan
Şubat 18, 2017

Asma Tavan

asma-tavan

Asma tavan mevcut tavanın altına daha iyi bir görünüm elde etmek amacıyla yapılan ikinci bir tavana verilen isimdir. Binaların içerisinde dekoratif bir görünüm kazandırmak ve tesisat elemanlarının çirkin görüntüsünü önlemek amacıyla kullanılır. Taş yünü, metal ve alçıpan gibi malzemelerden kullanılarak yapılır. Kullanılan malzemelerin yanı sıra bu tesisat unsurlarını gizlemek ve estetik bir görünüm sağlamak amacıyla yapılan asma tavanlar ısı yalıtımı konusunda da yardımcı olmaktadırlar.

Pek çok kullanım alanı olan asma tavanlar genellikle bürolar, hastaneler ve ofis gibi yerlerin dekorasyonu için kullanılır. Bunun sebebi binaların içindeki estetik görünüm artması ve dekoratif bir görünüm elde etmektir. Ayrıca asma tavanlar çabuk ve kolay montajı sebebiyle çokça tercih edilmektedir. Asıl tavanın hemen altına montaj edilmesi boyanmaya hazır tava yüzeyinin oluşmasını sağlamaktadır. Mekanların tavanında yapılan bu uygulamaların çok fazla avantajı vardır. Akustiği düzenler, yankı oluşmasının önüne geçer, gürültüyü emer ve ışık yansıması yüksek olduğundan daha aydınlı ve ferah bir ortam sağlar. Dolayısıyla asma tavan yaptırarak bu gibi kullanım avantajları elde edebilirsiniz.

Asma Tavan Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Asma tavan yaptırmaya karar verdikten sonra öncelikle nasıl bir görünüm istediğinize ve hangi malzemeleri kullanacağınıza karar vermeniz gerekir. Çünkü mekanın dekoratif görünümü ve estetik açıdan bunlara öncelik vermeniz gerekir. Özellikle mekanın yapısı ve genel görünümü ile uygun olması oldukça önemlidir. Diğer yandan piyasada yeterli araştırma yaptıktan sonra iyi bir asma tavan ustası bulmanız gerekir. Asma tavan yaptırırken usta konusu en önemli detaylardan birisidir. Çünkü iyi bir usta sizin istediklerinizi hayata geçirebilir ve dekoratif bir ortam oluşmasını sağlayabilir. Bu tür ustalık isteyen işlerde her zaman iyi bir usta ile çalışmanız size fayda sağlayacaktır.

Son olarak fiyat araştırması yaparak uygun fiyat konusunda az çok fikir edinebilirsiniz. Çünkü çok fazla bu işi yapan usta olduğundan farklı farklı fiyatlar ile karşılaşmanız oldukça normaldir. Dolayısıyla kıyaslama yapabilmeniz adına mutlaka araştırma yaparak fiyat konusunu incelemeniz gerekir. Tabi kaliteli işçiliğin her zaman bir bedeli olacaktır. Bunun için ucuz fiyatlara çok fazla itibar etmeyiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir